Aktuální informace a reference /

Reference, aktuality, podpora a činnost společnosti Rekomont a.s.

Společně měníme tvář pražských náplavek

 

Společně měníme tvář pražských náplavek


Dalším našim stavebním projektem náplavek je rekonstrukce vnitřních portálů a vnitřní vybavení kobek 5, 6,7, 9, 10 a 11 na Rašínově nábřeží na Praze 2.


Investor: Hlavní město Praha

Investor zastoupen: Trade Centre Praha a.s.

Projektant: ing. arch. MgA. Petr Janda


Oblíbené pražské náplavky každoročně od jara do podzimu navštíví desetitisíce lidí. Mezi typická lákadla patří procházky podél Vltavy, různé sportovní akce a společenské události, jako jsou např. koncerty a festivaly.

 

Aktuálně si přebíráme staveniště na pravém břehu řeky za účelem rekonstrukce takzvaných kobek, vklenutých prostorů do nábřežní zdi náplavky, které v minulosti sloužily jako společné prostory pro plavení materiálu po Vltavě. Začínáme s rekonstrukcí kobek č. 5,6,7 ve směru od Železničního mostu k Palackému mostu.

 

Současné potřeby a oblíbenost náplavek přinesly tento unikátní projekt, na kterém se stavebně podílíme. Architektonické řešení a koncepce je vybudování na pěší zóně náplavek nové společenské prostory, kde budou nadčasově řešené galerie a kavárny. Na tomto projektu realizujeme interiérovou vestavbu, úpravu portálu kobek a finální vložení unikátního skleněného otočného okna. 


https://www.idnes.cz/praha/zpravy/naplavka-praha-novinky.A170228_2309068_praha-zpravy_rsr

https://www.asb-portal.cz/architektura/urbanismus/kulturni-kobky-nove-reseni-prazske-naplavky

https://www.scribd.com/document/340598759/Koncepce-naplavky-Ra%C5%A1inova-nab%C5%99e%C5%BEi


Dne 27.11.2018 v 9.00 hod. vyplul ponton z Holešovického přístaviště, na kterém bude zázemí pro naše techniky po celou dobu výstavby.  Plavba probíhala proti proudu Vltavy dvěma zdymadly a pod osmi mosty. V průběhu trasy ponton zdárně překonal Libeňský m., Hlávkův m., Štefánikův m., Čechův m., Mánesův m., Karlův m., Most Legií a v závěru Jiráskův m.

 

 
Průjezd pontonu jezem.   Kotvení pontonu na Rašínově nábřeží. V průběhu plavby nebyly ohroženy ryby ani labutě.
   
Práce v jedné z kobek.    Umístnění pevného a pohyblivého rámu pivotového okna.
 
Umístnění pevného a pohyblivého rámu pivotového okna.   Rekomont na vodě
 

Celý článek ... 

 
Divadlo pod Palmovkou

Již tradičně, jako každý rok v lednu, jsme se i letos sešli s našimi obchodními přáteli v Divadle pod Palmovkou, abychom se po dalším náročném pracovním roce na chvíli zastavili a společně se pobavili při hře "Králova řeč" v hlavní roli s Martinem Stránským.

Budeme se těšit na další společné akce, ať už pracovní nebo společenské. Moc děkujeme. Rekomont, a.s.